Dykkerlæger i Danmark
Inden du går i gang med et dykkerkursus bør du sikre, at dit helbred er OK til dykning.
Listen er inddelt efter postnumre.
Du kan finde yderligere information på www.flyvdyk.dk, Dykkerskoler og instruktører samt www.sofartsstyrelsen.dk  

Jens Hegnhøj 1067 København K 40422327 jenshegn@yahoo.dk
Henning L. Andersen 1365 København K 33112062 hla@dadlnet.dk
Ulrik K. Andreassen 1570 København V 33110818/23394408 UKA@SOS.dk
Dorthe Pedersen 2100 København Ø 35552216 dortheped@dadlnet.dk
Erik Jansen 2100 København Ø 3545 4231
Maryanne Gundestrup 2100 København Ø 35457522 mgflymed@rh.dk
Micha Jepsen 2100 København Ø Michajepsen@wanadoo.dk
Mogens Tangø 2100 København Ø 3545 7522
Jes Braagaard 2300 Kbh S 21661222 Jes.braagaard@dadlnet.dk
Christian Risby Mortensen 2700 Brønshøj 38897728/21947557
35458040
crm@dadlnet.dk crm@rh.dk
Ole Hyldegaard 2830 Virum 45836330 ole.hyldegaard@dadlnet.dk
Klaus T. Kristiansen 2870 Dyssegård 20936070 tjelle@dadlnet.dk
Per Cayé-Thomasen 2900 Hellerup peca@gentoftehosp.kbhamt.dk
Hanne Hove 2920 Charlottenlund 39639086/24903326 Hanne.Hove@dadlnet.dk
Michael Lohmann 2920 Charlottenlund 39634408 michael.Lohmann@get2net.dk
Jonas Hink 3060 Humlebæk 20333831 Hink@dadlnet.dk
Hans Ole Bisgaard-Frantzen 3300 Frederiksværk 4722 2440 doc.hobf@dadlnet.dk
Lars B. Mortensen 3450 Allerød 48170500 lars@oerelaegen.com
Charlotte Barfod 3500 Værløse 25216777 barfod@dadlnet.dk
Lars Hove 3550 Slangerup 61702608/3585800 larshove@dadlnet.dk
Henrik Rottensten 3650 Ølstykke 21481864 hro@dadlnet.dk
Poul Stender 3700 Rønne 56950716
Alan Gelvan 3900 Nuuk 00 299 344000
Charlotte Barfod 4140 Borup 57526855
Roald Angen 4990 Sakskøbing 54702023 rasax@dadlnet.dk
Thomas Tofte 5000 Odense C 66126548 httofte@dadlnet.dk
Mads Astvad 5000 Odense C 61704017 Mads@astvad.dk
George Michagin 5210 Odensen NV 65413948 michagin@med.ou.dk
Klaus B. Bruan 6091 Sdr. Bjert 75577471/21476672 hbb@dadlnet.dk
Boye Bertelsen 6700 Esbjerg 75133800 boye.bertelsen@dadlnet.dk
Søren Kristensen 6800 Varde 20600008 SOK@ribeamt.dk
Steen Agerbo 7100 Vejle 75822099 s.agerbo@dadlnet.dk
Ole Nyvad 7500 Holstebro 99125745 ole.nyvad@dadlnet.dk
Henrik Staunstrup 8000 Århus C 2824 1643 hst@mail.stofanet.dk
Stig E.U. Dyrskog 8000 Århus C 40732657 Seudyrskog@dadlnet.dk
Larry Kristiansen 8200 Århus N 60211289 draabyuv@hotmail.com Larry@dadlnet.dk
Claus Fink Jepsen 8240 Risskov 86215030 fink@dadlnet.dk
Bjarne Møller 9970 Strandby 96214001 b-moller@dadlnet.dk
Marianne Nygaard many@dadlnet.dk

Lær at dykke
Sidste nyt på dykcen.dk

Find et godt dyksted på DykInfo

Bestil dit udstyr direkte på edyk.dk